PARALYMPIJSKÉ HRY RIO 2016

Rio bylo pro Jirku už pátou účastí na Paralympijských hrách. 

“Každé Hry byly jiné a každé jinak krásné. Letenky do letošního Ria byly pro mě obrovskou odměnou a malým vítězstvím. Vždyť před dvěma lety se to zdálo být nemožné…”

Právě po úrazu v Americkém Greenvill, kdy Jirka přišel o dvě žebra a část plíce, se chtěl, jako poděkování všem, kteří mu drželi palce, ještě jednou postavit na start velkého závodu. 

Díky úžasné podpoře všech lidí okolo něj se to podařilo hned za sedm měsíců na dráhovém šampionátu v i Itálii. Senzační šesté místo a pocit, že myšlenku o nominaci do Ria může začít brát vážně.

“Rio byl můj poslední velký sen, který se mi nakonec podařil splnit.”

Následky zranění už Jirkovi asi nikdy neumožní bojovat o stupně vítězů na velkých závodech, ale i přes to znovu dokázal najít motivaci a chuť k maximálnímu tréninku.

Díky němu a díky skvělému zázemí nakonec i v Riu předvedl výkony, které udělaly velkou radost nejen jemu, ale i všem, kteří mu fandí. Šesté místo ve stíhacím závodě na dráze, deváté místo v časovce na 30km a bojovně pojatý silniční závod byly nejlepší odměnou za dva roky bolesti a dřiny. 

“Děkuji všem, kteří jste mi věřili a říkali, že to má smysl. Byla to krásná tečka za tou nejvyšší cyklistikou a pro mě i nádherné rozloučení s paralympijskými hrami. Je to tak, příští sezóna bude mojí poslední. Ještě jednou chci dát cyklistice maximum, ještě jednu zimu se chci co nejlépe připravit na jarní a letní závody. Budu si vybírat. Závody, které jsem měl rád, kde se mi dařilo, kde mám své fanoušky. Doma i ve světě. Ten program bude pestrý a já se na to strašně moc těším.”

Příští rok na podzim chystá Jirka rozlučku, kterou uzavře náhernou kapitolu svého života. Ale to je ještě daleko… Teď je na čase chvilka odpočinku a pak opět hurá do tréninku! Protože ten poslední rok si chce Jirka užít naplno! 

zpět do novinek

Generální
sponzor

DAS

Hlavní
partneři

NutrendDCCS
© 2013 - Jiří Ježek; webdesign saKra; CMS Toolkit