TOUR de FRANCE 2013

Po vítězství v časovce na paralympijských hrách v Londýně se Jirka stal nejúspěšnějším paralympijským cyklistou historie. Šest zlatých medailí spolu s pět dalšími cennými kovy zapsalo Jirku nesmazatelným písmem do dějin cyklistiky hendikepovaných. Právě možná i na základě vyjímečných spotovních výsledků dostal Jirka obrovskou šanci splnit si svůj dávný cyklistický sen.

Díky společnosti ŠKODA AUTO a jejím sponzorským aktivitám na nejslavnějším závodě světa TOUR de FRANCE se mohl v roce 2013 Jirka postavit na start časovky slavné TOUR!! Právě desetileté výročí spolupráce české automobilky ŠKODA, která je jedním z hlavních partnerů TOUR de FRANCE, a stý ročník prestižní "Staré dámy" byl tou nejúžasnější kulisou pro Jirkův splněný sen!

Jako první hendikepovaný cyklista dostal Jirka vyjímečnou šanci postavit se oficiálně na start jedenácté etapy - časovky jednotlivců z Avranches s cílem u památného místa Mont-Saint-Michel. Trasa o délce 33km byla pro Jirku sama o sobě zážitkem, zvláště pak atmosféra na startu a vlastně po celé trati. Jirka startoval jako první závodník dne a diváci mu neuvěřitelně fandili. Jirka zajel časovku skvěle a pochválili ho vítěz Tour, Gira a MS z roku 1987 Ir Stephen Roche a skvělý časovkář Lászlo Bodrogi, kteří se o něj v týmu ŠKODA AUTO starali.

I když samozřejmě o Jirkův čas moc nešlo, svým výsledkem by Jirka ten den překonal tři závodníky Tour... Hlavní byl ale celý Jirkův příběh a nádherný splněný sen. Obrovský zájem médií z celého světa dával znát, že šlo o opravdu vyjímečnou událost. A krásná vzpomínka na vyjímečný den je nejlepším poděkováním všem, kteří se na této akci podíleli...

Dokument, který k tomuto projektu vznikl propojuje dva životní příběhy. Video můžete shlédnout zde:

zpět do zajímavostí

Generální
sponzor

DAS

Hlavní
partneři

NutrendDCCS
© 2013 - Jiří Ježek; webdesign saKra; CMS Toolkit